German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Textilní galanterie

Textilní galanterie

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Krejčovství je řemeslo, které se zabývá výrobou, opravami a úpravami šatstva, oblečení a oděvů. Muž, který vykonává toto povolání se nazývá krejčí. Žena, která se zabývá křejčovstvím, se nazývá buďto švadlena nebo také dámská krejčová (pokud pracuje pouze pro dámy). Krejčí, dámské krejčové a švadleny se zabývají zejména stříháním látek a šitím. Šití se dříve provádělo pouze ručně pomocí nůžek, jehly a nití, dnes obvykle pomocí šicích strojů.

S nástupem průmyslové výroby v 19. a 20. století toto řemeslo postupně upadalo s tím jak oděvní průmysl začal hromadně vyrábět konfekční zboží, nicméně nikdy zcela nezaniklo a přežilo do dnešních dob. Řemeslo lze provozovat i amatérsky podomácku jako určitý druh specifického hobby.

Co vše je textilní galanterie?

Krejčí nebo švadlena pro svojí práci potřebují textilní galanterii, která je nedílnou součástí pro veškerou textilní výrobu. V textilní galanterii Vám nabízí veškerý sortiment pro zhotovení jakéhokoliv textilního výrobku. Textilní galanterie nabízí velice mnoho produktů : jehly, nitě, knoflíky, stuhy, krajky, korálky, perličky, bižuterie, gumy, příze, spony, popruhy, nášivky, aplikace, šály, šátky, přezky, šle, záplaty, špendlíky, mašle, šicí potřeby, třásně, flitry, krejčovský metr, záclonovka, křída, ramínka, nůžky, zdrhovadla, šňůry, keprovky, šikmé proužky, lemovky, cáry, pletací jehlice, silon, lanko, gumička, drátek, kleště, cívky, lepidlo, nažehlovací kamínky, pruženky, prýmky.