German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Průmyslové šicí stroje

Průmyslové šicí stroje

Naše společnost je schopná Vám poradit a doporučit ten nejvhodnější průmyslový šicí stroj, jelikož máme proškolené mechaniky se 40-ti letou praxí. Nabídka průmyslových šicích strojů je opravdu široká a proto je důležitá konzultace a ukázka šitých materiálů. Prodáváme jak osvědčené průmyslové šicí stroje Siruba, Pfaff a Juki, tak novinky v podobě průmyslových šicích strojů Texi, které jsou založeny na moderních tichých AC servomotorech a jsou cenově nejvýhodnější, jelikož mají bohatou výbavu již v ceně. Jsme schopni uspokojit i zájemce o cik cak šicí stroje Luoke, pytlovací šicí stroje nebo šicí stroje s plochým švem Shing Ling.

V této kategorii najdete pouze malý výběr toho nejprodávanějšího z kategorie průmyslových šicích strojů, proto nás pro podrobnější katalogy a nabídky neváhejte kontaktovat.

 

Řadit:
Výrobci:
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Vznik průmyslových šicích strojů

Na šicí stroj byly postupně kladeny větší a větší nároky. Na svém počátku pochopitelně šicí stroj neodboural veškeré ruční práce, které byly se šitím spojeny.Avšak zvyšující se požadavky, které byly na šicí stroje kladeny, zapříčinily rozvoj, kterému se šicí stroj rozhodně nemohl vyhnout. Postupně se šicí stroj vyvinul do nejrůznějších podob, od lehkých a přenosných šicích strojů určených pro domácí šití, přes těžší šicí stroje vhodné pro profesionální šití, až po ty nejtěžší a největší šicí stroje určené pro průmyslovou výrobu.

Šicí stroj však neprošel jen změnou podoby či velikosti. Postupně se přidávaly také nové funkce a stehy. A tak zatímco na počátku švadlena musela šlapat na pedál, který šicí stroj poháněl, později se začaly přidávat pro šicí stroje motory. Dnes již lze zakoupit šicí stroj s velmi bohatým a rozvinutým vybavením. A o které vybavení se jedná?

Průmyslové šicí stroje dneška

Dnes především máte na výběr z desítek stehů a šicích programů. Dalším skvělým vybavením je volné rameno, díky kterému šicí stroj ušije i zvláštní tvary, jako jsou rukávy či nohavice, různé formy chapačů, zpětných chod, osvětlení pracovní plochy, regulace pohonu, možnost měnit patky podle potřeby, a řada dalších individuálních nastavení, díky kterým se šicí stroj stává vynikajícím pomocníkem.

Dnes se také vyskytují šicí stroje, které dokáží šít ozdobně nebo vyšívat. Vzory pro vyšívání lze připravit například v počítači a prostřednictvím USB portu se může počítač a šicí stroj propojit. Šicí stroje se také dají programovat. Ano, skutečně jsou šicí stroje, které si můžete naprogramovat na různé stehy, jejich varianty či výšivky, a šicí stroje je ušijí. Rychlá a snadná volba prováděná přes otočné voliče, tlačítka nebo LCD displej je dnes pro šicí stroje samozřejmostí.

Využití průmyslových šicích strojů

Průmyslové šicí stroje jsou potřeba všude tam, kde již nestačí klasický domácí šicí stroj. Průmyslové šicí stroje se hlavně používají ve výrobních textilních závodech a v krejčovských dílnách, kde se na stroji šije několik hodin denně. Průmyslové šicí stroje mají výhodu v tom, že jsou celokovové a mají automatický mazací systém pro neustále mazání při šití. Toto zaručuje dlouhodobou kvalitu a malé opotřebování techniky stroje.


Průmyslové šicí stroje rozdělujeme:

 • 1-jehlové stroje s vázaným stehem
 • 2-jehlové stroje s vázaným stehem
 • Overlocky - obnitkovací stroje
 • Stroje cik-cak
 • Stroje s krycím stehem
 • Stroje s řetízkovým stehem
 • Knoflíkovací stroje
 • Závorovací stroje
 • Dírkovací stroje
 • Počítačem řízené programovatelné vyšívací stroje
 • Stroje pro těžké materiály (automobilový průmysl, nábytkářství, kožedělný průmysl)