German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Šicí stroje

Šicí stroje

K vzhledem k současné dlouhodobější nelepšící se situaci na trhu, je některé zboží dlouhodobě  nedostupné, nebo dodáváno jen v omezeném množství . Na nákupu pracujeme, ale nejsme schopni odhadnout situaci s množstvím ani přesnou dobou  naskladněním , za což se všem zákazníkům velice omlouváme. Objednávku udělat můžete , vykrývat se bude postupně s delším horizontem dodání, podle pořadí objednávek. U některých produktů bude docházet k situaci, výrobek  kupovat  formou  zálohových plateb s  dlouhodobějším  dodáním.  

Až do odvolání se ruší veškeré dárkové a slevové bonusy.

Řadit:
Výrobci:
1 600,- Kč
64,30 EUR
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Šicí stroje a jejich vznik

Šicí stroje patří ke strojům, které se za více než 200 let své existence velmi spolehlivě zabydlely v českých i zahraničních domácnostech. Šicí stroje se za dobu svého vývoje zařadily mezi nepostradatelné pomocníky švadlen, krejčích, módních návrhářů a všech ostatních, kteří pracují v opravě, ve výrobě nebo jiných fázích zhotovení oděvů. Šicí stroje však nezůstaly osamoceny. Postupně je doplnili vyšívací stroje, overlock a coverlock.

 

Rozdělení a druhy šicích strojů

Od doby prvních nesmělých pokusů se šicí stroje vyvinuly do mnoha různých podob. Dnes známe klasické šicí stroje, které jsou vhodné především pro drobné použití například v domácnostech, specializované šicí stroje určené pouze k některým speciálním šicím operacím, např. již zmíněný overlock či coverlock, šicí stroje různých velikostí – například velké tovární šicí stroje na straně jedné, a malé domácí šicí stroje. Dále dnešní šicí stroje rozdělujeme na mechanické a na elektronické.


U klasických mechanických šicích strojů je obsluha o něco těžší, jelikož si musíme přizpůsobit  a nastavit parametry tak, aby nám šil vždy optimální steh. U elektronických šicích strojů je obsluha velice jednoduchá, jelikož máme díky integrované paměti  již všechno přednastavené z výroby a tak můžeme začít šít ihned po zapnutí stroje. Je to obrovská výhoda pro méně zkušené švadlenky.

 

Výrobci šicích strojů

Na našem a evropském trhu je velice mnoho značek šicích strojů. Bohužel jen některé značky splňují požadavky dnešních moderních švadlen. Pokud požadujeme kvalitní šicí stroj, tak si musíme vybírat ze značek, které mají dlouholetou tradici a kvalitní bezproblémový celoevropský servis. Šicí stroj musí mít celokovovou vnitřní konstrukci a kvalitně zpracovaný chapač. Tyto požadavky splňují  hlavně švýcarské šicí stroje Bernina, Bernette a Elna a také japonské šicí stroje Janome a Brother.  

Na trhu je plno dalších značek, jako české značky jsou to Veronica, Zetina a Lada, tyto šicí stroje mají bohatou výbavu a rozsáhlé příslušenství za výhodnější cenu, jsou vhodné především pro začínající a méně zkušené švadlenky. U ostatních značek jako jsou Singer, Pfaff, Elna atd. jsou kvalitní a prodávanépouze jenom některé vybrané typy, jelikož zpracování je u těchto strojů horší.

Zkrátka, šicí stroje prošly mnoha roky vývoje, za které se přizpůsobily různým potřebám svých uživatelů. Šicí stroje v průběhu dějin získaly pozici nepostradatelného pomocníka v každé domácnosti. Šicí stroje se postupně staly i stroji, s jejichž pomocí vznikala umělecká díla módních návrhářů. Právě díky šicím strojům bylo možné snadněji šířit různé módní trendy, výroba oblečení začala být záležitostí představující mnohem menší časovou náročnost a byl tak úspěšně překonán problém namáhavé a zdlouhavé ruční práce.