German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter
Šicí centrum / Pletací stroje

Pletací stroje

Řadit:
Výrobci:
Brother měnič barev- KRC-900 Brother měnič barev- KRC-900
14 088,- Kč
555,19 EUR
Strana:1 2 3 4 5 ...Další »

Pletací stroje historicky

Plochý pletací stroj vynalezl Američan William Lamb v roce 1863. Pracuje zpravidla s jazýčkovými jehlami umístěnými v jedné řadě v jehlovém lůžku. Postup výroby pleteniny - jehly se pohybují jednotlivě v časovém sledu. Sáně se zámkem jezdí podél jehel a uchopí při tom patky jehel jednu po druhé. Tím, že patky prochází zakřiveným kanálem zámku, pohybují se nahoru a dolů, hlavičky jehel zachytí předloženou nit a vytváří kontinuálně řádek pleteniny.


Rozdělení pletacích strojů

Rozlišují se jednolícní pletací stroje s jedním jehlovým lůžkem, oboulícní se dvěma lůžky postavenými vzájemně v pravém úhlu a obourubní se dvěma lůžky umístěnými v jedné rovině opatřenými dvojjazýčkovými jehlami (dnes většinou nahrazené upravenými stroji s jedním lůžkem). Pracovní šíře je 60-305 cm, jemnost 0,8-6 jehel/cm, maximální rychlost pletení je 1,3 m/vt.

Na jednolůžkových pletacích strojích se dají vyrábět pleteniny v prakticky všech známých vazbách, se všemi kombinacemi a jako tzv. fully fashion, tedy části oděvů s přesnými tvary a velikostmi, které se musí jen sešít dohromady jako hotové výrobky (knit and wear), které se nemusí sešívat.

Sestavte si svůj pletací stroj

Pletací stroje Silver Reed a Nova Knit (Brother) jsou dneska vyráběny jako stavebnice, aby se mohla po částech sestavit taková sestava, která splní Vaše očekávání jak po stránce technické tak i finanční. Pletací stroje lze rozdělit na:

  • základní (jednolůžkové - typ LK 150)
  • děrnoštítkové (typ SK 155, SK 160, SK 270, SK 280)
  • elektronické (s motorem a počítačem)

Všechna lůžka pletou širokou škálu vzorů - trikovýn, norský vzor, přidávání, ubírání, děrovanou krajku, tkaní a pletení obrázků. Díky jedinečnému vizuálnímu systému vzorů je tak snadné se naučit práci s pletacím strojem a pletení se stane potěšením.