German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter

nitě Gütermann

Univerzální všešijící nitě Gütermann

Náviny: 100m, 500m, 1000m 

Tato niť je vhodná pro všechny druhy látek pro ruční i strojové šití. Díky speciálnímu výrobnímu postupu a závěrečném unikátním opracování laserem 

– nemá chloupky jako běžné nitě a tím lépe proniká látkou. Kombinuje perfektní šicí vlastnosti hedvábí s pevností a trvanlivostí polyesteru. 

Zaručeně se neuzlí, zaručeně nevybledne, je barvostálá i při praní na 90 stupňů a žehlení na vysoké teploty.

Díky zkušenostem a bohaté historii firmy Gütermannka synonymem šicí nitě.

Řadit:
Výrobci:

Firma Gütermann je celosvětově působící firma, vyhlášená nejvyšší kvalitou svých šicích nití, její historie sahá až do roku 1864. Hlavní sídlo je v německém městě Gutach. Pod firmu Gütermann AG patří Zwicky & Co.

Šicí nitě Gütermann byly oceněny uvedením v dokumentu „Marken des Jahrhunderts“ (nejvýznamější německé značky století). Dr. Florian Langenscheidt publikuje každé dva roky seznam produktů a služeb, které jsou „made in Germany“. Tento seznam nejznámějších a nejprodávanějších německých značek, které jsou samy o sobě synonymem pro určité typy výrobků a které jsou také symbolem německé ekonomiky, vychází nyní již v 16. vydání.

Gütermann je uveden v katalogu společně s 250 jiných známých značek jako na příklad Salamander (boty), Erdinger a Wahrsteiner (piva), Kinder překvapení (čokoláda), Haribo (medvídci), UVEX (lyžařské vybavení), Adidas (sportovní oblečení), automobilových značek Mercedes Benz a Porsche, leteckých společností Deutsche Lufthansa a Air Berlin, automobilové asociace ADAC, pojišťovny Allianz, obchodního domu Karstadt atd., protože Gütermann je celosvětově synonymum pro nejkvalitnější ŠICÍ NITĚ, Gütermannky znaly již naše babičky.

  • Šicí nitě jsou příze vhodné k šití.
  • Šití je definováno jako úkon, při kterém se určitým způsobem vede šicí nit sešívanou látkou.
  • Nit je (stejně jako příze) výrobek z jednoho nebo několika vláken. Zatímco příze je všeobecný, širší pojem pro tento textilní útvar, představuje nit vždy jen jednotlivou část příze.
  • K nejdůležitějším vlastnostem nití patří:
  • pevnost v tahu, v oděru a ve smyčce (např. pevnost v tahu dosahuje u bavlněných přízí 25 cN/tex a u syntetických multifilů více než 70 cN/tex), tažnost, stálost rozměrů, povrchová hladkost, stálost barev.
  • Všechny tyto vlastnosti splňuje Gütermannka v maximální možné míře.