German
English
Kategorie
Látky a vliseliny
Úvod Newsletter

shakira šátky

Řadit:
V této sekci nejsou v tuto chvíli žádné položky, nicméně eshop stále doplňujeme, proto pokud hledáte jakékoliv produkty z této kategorie, kontaktujte nás.

Tanec všeobecně je pohybovou aktivitou, která je doprovázená hudbou. Může lidem navodit dobrou náladu a vyjadřuje také pocity tanečníka. Víte, kdy tanec vznikl? Jeho zrod se klade do rodové společnosti, kde se jím umocňovaly rituální obřady. Ve středověku se k jeho základní funkci přidala ještě funkce umělecká. Nejdříve neexistoval tanec v páru, tančilo se hlavně individuálně. 

 

Orientální tanec vznikl původně na Středním východě a v současné době je velmi oblíbený a populární. U nás se mu také říká břišní tanec, v Americe ho nazývají bellydance, ve Francii dance du ventre a například v Egyptě Raqs Sharqi. Pokaždé jiné slovo, ale se stejným významem. Břišní tance se staly velkým módním trendem na celém světě. Pokud jste někdy takové představení viděli, určitě budete souhlasit. 

 

Existuje několik druhů orientálního tance. Styly se liší hudbou, na kterou se tančí, různé jsou také kostýmy i taneční prvky. Některé styly se tančí pouze při zvláštních příležitostech. Střídá se několik figur, které se kombinují tak, aby na sebe plynule navazovaly. Jednou je tanec vlnivý a pomalý, jindy zase rychlý a třesavý. Stejná důležitost se klade také na výraz a mimiku, která k tanci neodmyslitelně patří, protože mu dodává svěžest, energičnost a je jeho nedílnou součástí. Na tanečnici musíme vidět, že ji tanec baví a dělá ho ráda.

 

Orientální tanec není jen na potěšení oka, má také zdravotní účinky. Tanec je určen pro všechny ženy, nekouká se na věk, váhu či pohybové nadání. Je vhodný také pro těhotné, i když dámy v požehnaném stavu se musí vyhnout některým prvkům, aby si neublížily. Pokud budete kurzy břišního tance navštěvovat, pocítíte výrazně lepší fyzickou i psychickou kondici. Ovšem pozor si musíte dát na špatný postoj, protože by vás pak návštěva lékaře neminula, způsobily byste si bolesti bederní páteře.

 

Dámy, věděly jste, že existuje také mužský orientální tanec? Že si to neumíte představit? To asi málokterá z nás, ale určitě jsou v tom pánové dobří a umí ukázat, co v nich je. Mezi mužským a ženským tancem je však několik rozdílů. Muži mají propracovanější krokové variace, v jejich tanečním vyjádření je vidět odhodlání, síla, bojovnost. I když existují určitá pravidla, tanečníci si většinou vytvoří svůj vlastní taneční styl, který je jedinenčný a zajímavý.

 

Břišní tance nejsou jen ladné pohyby, energie a svěžest. Důležité jsou také kostýmy. Pro řecké tanečníky jsou typické žluté, zelené či červené barvy, klasický perský kroj je charakteristický dlouhým kabátcem s dlouhými rukávy. Rozdíl je také v kalhotách. Perské jsou úzké a volné u kotníků, pravé turecké jsou bohatě řasené a podebrané těsně u kotníků. Ale určitě máte v šatníku jedny turecké kalhoty, které jsou v současné době velkou módou a stále se hřejí na výsluní. Pro kostýmy jsou dále typické jasné barvy, lesk, drobné penízky i perličky.

 

Protože víme, jak se dámy rády parádí, připravili jsme širokou nabídku oblečení a doplňků, které jsou pro tanec nezbytné. Vybírat můžete ze spousty třpytivých a blýskavých šperků v podobě pásů, čelenek, čepiček s penízky nebo z krásných bohatých náhrdelníku. Je jen a jen na vás, čím budete chtít své přihlížející zaujmout. Každá tanečnice si u nás vybere také z kalhot, sukní a mnoha zdobených šátků. Důležité jsou také činelky a vějíře, které zdůrazní váš projev a pro pány budete nezapomenutelné.

 

Břišní tance jsou pro ženy, které si chtějí udržet svou krásu i moc nad mužem. Odráží v sobě ženskou zkušenost, moudrost a přirozenou krásu. V orientálním tanci nachází ženy z celého světa svou jedinečnost a někdy zapomenutou ženskou krásu v pravém slova smyslu. Při tanci je povoleno otevřít své nitro a stát se hvězdou pro okolní svět. Pokud chcete naplnit svůj život radostí a štěstím, břišní tance jsou pro vás tím pravým ořechovým. A s našimi kostýmy a doplňky to půjde ještě lépe.